• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BITCOIN
  294442,340
  % 1,87
 • BIST 100
  %

Vakıfbank Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

Vakıfbank Bankası Bireysel Emeklilik Sistemi

1991 yılında kurulan Vakıfbank bankası bireysel emeklilik sistemi 2003 yılında Bireysel emeklilik lisansı ile hayat ve emeklilik sistemlerine ek olarak bireysel emeklilik sistemini de dahil etmiştir.

Otomatik Katılım

Vakıfbank bankası bireysel emeklilik sistemi 45 yaşını doldurmamış olan çalışanlar işverenleri aracılığıyla sisteme dahil olmaktadırlar. 1 Ocak 2017 yürürlükte olan yasa ile her çalışan Bireysel Emeklilik sistemine katılmaktadır. Vakıfbank bankası bireysel emeklilik sistemine dahil edilen işçinin maaşının bordrosundan brüt ücretinin, % 3 katkı payı olarak bireysel emeklilik sigortası kesintisi yapılmaktadır.

Devlet Katkısı

Vakıfbank bankası bireysel emeklilik sistemi devlet bireysel emeklilik sistemine dahil olan her işçi için toplamda; bireysel emeklilik sigortasının % 25 ‘i kadarını ödemektedir.

Vakıfbank Bankası Bireysel Emeklilik
Vakıfbank Bankası Bireysel Emeklilik

Bireysel Emeklilik Sistemi Paketleri

Vakıf bankası bireysel emeklilik sistemi paket ürünleri şöyledir; Hep Yatırım Paketi, herhangi bir yaş sınırı bulunmaksızın herkesin katılabileceği bireysel emeklilik sigortası paketidir. Sigorta süresi, en az 10 sene olarak belirlenmektedir. Sözleşme başlamadan önce toplu para ile prim ödemesi yapılması gerekmektedir.

Tek Primli Hep Yatırım Paketi, gelecekte bireyin yapmayı düşünmekte olduğu plânları için birikim yapılabileceği Vakıf bankası bireysel emeklilik sigorta paketidir. Sigorta süresi en az, 10 sene olarak belirlenmiştir. Primlerin de peşin ödenmesi gerekmektedir. Vakıf Yatırım Paketi, kendisinden Vakıf bankası bireysel emeklilik sigortası alan sigorta finansal danışmanın müşterisinin aktif çalışma dönemi tamamlanma dönemi sonunda da yaşam standartlarını devam ettirmesine yönelik mali destek vermekte olan sigorta paketidir.

18 yaşından büyük ve 60 yaşına kadar herkes dahil olabilmektedir. Sigorta paketinin süresi, en az 10 yıl en fazla 30 senedir. Enflasyona Endeksli Paketi; sigortalının sevdikleri geleceğini her an oluşabilecek olan kaza ve risklere karşı güvence altında tutan Vakıfbank bireysel emeklilik sigorta paketidir. Süresi, en az 10 yıl en fazla 30 sene olarak belirlenmektedir.

İptal ve Cayma Hakkı

Vakıfbank bankası bireysel emeklilik sisteminden caymanın bir çok yolu bulunmakta ve şöyledir; Kısa Mesaj Yoluyla; VEML yazarak ardından Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası, CAYMA, doğum tarihi hepsinin arasına birer boşluk ekleyerek 4933 ‘ e gönder butona basmak yeterlidir.

Vakıfbank bireysel emeklilik sisteminden cayma hakkı iletildikten sonra, 10 gün içerisinde işlem gerçekleşmektedir. Çağrı Merkezi Aracılığıyla İptal Edilebilmektedir; Vakıfbank bankası bireysel emeklilik sigortası çağrı merkezi aracılığıyla müşteri iptal edebilmesi için iki telefon hattı bulunmaktadır. 0850 222 96 57 numaralı hat birinci hattır.

444 92 37 numaralı hat ikinci hattı ve müşterinin bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak isteyen müşteri bu numaralardan konuşarak işlemlerini halledebilme imkanına sahiptir. Ayrıca müşteri bireysel emeklilik sözleşmesiyle ilgili bilgi için de bu telefon numaralarından arayarak aradıktan sonra bu hatlardan 2 numaralı tuşa basması ardından asistan müşteriden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarasını talep etmektedir. Müşteri kimlik numarasını söyledikten sonra müşteriye bilgi verilmektedir. İnternet Bankacılığı İle İptal Hakkı; gelişen internet teknolojisi sayesinde Vakıfbank bankası bireysel emeklilik sisteminde kayıtlı olan ve çıkmak isteyen müşteri, Vakıfbank bireysel emeklilik hesabına internet sisteminden giriş yaptıktan sonra sistem açılmaktadır.

Açılan sistemde sağ üst kısmında pencerede online işlemler kısmından, Online Bes şube bireysel sekmesine tıklayarak karşısına çıkan sisteme bilgilerini giren müşteri numarasını, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını ve güvenlik kodunu eksiksiz bir şekilde girerek internet yoluyla Vakıfbank bireysel emeklilik sigortasını iptal edebilme imkânına sahiptir.

Whatsapp Yoluyla İptal; Müşteri isterse Whatsapp yoluyla da bireysel emeklilik sigortasını iptal ettirebilmektedir. Toplamda 2 tane Whatsapp bireysel emeklilik iptal ettirme numarası bulunmaktadır. 1. hat 0549 802 47 75 – 2.hattı 0549 802 42 79 ‘ dur Hafta içi her gün sabah 09. 12.30, öğleden sonra 13. 30 -17.00 arası yapılabilmektedir.

Ayrılma Durumunda Para İadesi

İlk 3 yılda, Vakıfbank bankası bireysel emeklilik sisteminde ayrılana; 4.572 TL birikimi alarak ayrıca devlet katkısı % 25’lik kısım olan 1900 TL’yi de alarak ayrılabilmektedir. İlk 5 senede ayrılana; 8.700 TL birikimi alarak ve devlet katkısı olan % 15’lik kısım olan 375 TL’yi de alıp ayrılabilmektedir.

10 senede 22.800 TL birikimi ile devlet katkısı % 35 kısım olan 1400 TL alarak ayrılabilmektedir. Yakını ölen veya sakat kalan Vakıf bankası bireysel emeklilik sisteminde kalan bir kişi sigorta kurumuna ölmüş olduğu ya da sakat kaldığı evrağıyla giderek bireysel emeklilik sisteminde biriken parayı alabilmektedir.